Nowotwory złośliwe nadnerczy

1. Jakie typy nowotworów są bardziej powszechne w nadnerczach?
W nadnercza mogą rozwijać raka kory nadnerczy, złośliwy guz chromochłonny i rak z przerzutami innych serwisów.

2. Hormony kory nadnerczy do produkcji raka?
Około 50-70% raków kory nadnerczy wydziela hormony steroidowe, 30-50% – nie.

3. Jakie są objawy kliniczne raka kory nadnercza funkcjonuje?
Funkcjonowanie wydzielają kory nadnercza raka aldosteronu, COR-Tizol lub androgenów – zarówno indywidualnie, jak iw różnych kombinacjach. Nadmiar aldosteronu (zespół Conna) towarzyszy nadciśnienie i hipokaliemia. Nadprodukcja kortyzolu prowadzi do rozwoju zespołu Cushinga. Z nadmiaru androgenów u kobiet rozwijają hirsutyzmu i maskulinizacji, a dzieci – przedwczesne dojrzewanie.

Rys.. 4,3 Goromnalno czynne guzy nadnerczy

4. Jakie są objawy kliniczne nie funkcjonującego rakiem kory nadnerczy?
Nieczynnych raka kory nadnerczy klinicznie manifestuje się bólem brzucha lub w bok, lub przypadkowo znaleźć wzrost wielkości nadnerczy. Te raki mają inwazyjny wzrost i często daje przerzuty do wątroby lub płuc.

5. Jakie są główne cechy złośliwych guzów kory nadnerczy?
Ważne objawy nowotworu złośliwego jest zwiększone wydalanie 17-ketonowych sterydów, wielkość guza ponad 6 cm, znaki inwazyjnych wzrostów lub wykrywaniu przerzutów odległych. Jednakże, proces nowotworu często nie podejrzewa się, aż badania histopatologicznego usuniętego guza.

6. Jakie leczenie jest podejmowane z rakiem kory nadnerczy?
Metodą z wyboru jest leczenie chirurgiczne. Mitotan może przyczynić się częściową lub całkowitą regresję guza, zmniejszenie wytwarzania hormonów nadnerczy, wydłuża czas przeżycia pacjentów, jednakże, te badania muszą być wyjaśnione i odpowiednia analiza statystyczna. Inne chemioterapeutyki i radioterapii były nieskuteczne.

7. Co to ​​jest rokowanie pacjentów z rakiem kory nadnerczy?
Mediana przeżycia wynosi około 15 miesięcy. 5-letni okres życia opisał w około 20% pacjentów.

8. Jak często się złośliwy charakter guza chromochłonnego?
Około 10-15% guzów chromochłonnych jest złośliwe.

9. Jakie są objawy kliniczne złośliwych guzów chromochłonnych?
W większości przypadków guza chromochłonnego rozwijają nadciśnienie, ból głowy, pocenie się, kołatanie serca, diagnostyka jest przeprowadzana, gdy zwiększone wydalanie z moczem kwasu wanilinomigdałowego, metadrenalina lub zwiększenia poziomu katecholamin w osoczu krwi. Złośliwy guz chromochłonny te same objawy kliniczne, lecz, co więcej, że przerzuty do węzłów chłonnych, wątroby, płuc i kości.

10. Jakie są główne objawy wskazują na nowotwór złośliwy feohro-motsitomy?
Prawdopodobieństwo nowotworu jest wysokie ze znacznym wzrostem w moczu Famin-up i / lub homowanilinowy kwasu w moczu, wielkość guza ponad 6 cm i extraadrenal oznaki wzrostu, złośliwy charakter tych guzów mogą pozostać nierozpoznane nawet przez badania histologicznego i pozostaje tak aż do przerzutów.

11. Jak złośliwy guz chromochłonny leczyć?
Metodą z wyboru jest leczenie chirurgiczne. W okresie przedoperacyjnym przypisuje się-blokery, takie jak fenoksybenzamina i prazosyna kontrolować ciśnienie krwi i utrzymania objętości wewnątrznaczyniowej. Leki te, wraz z-metylo tyrozyny, – inhibitor syntezy katecholamin – są również stosowane do długotrwałego leczenia pacjentów z nieoperacyjnym nowotworów. Częściowa regresja guza resztkowego następuje w wyniku zastosowania cyklofosfamid, winkrystyna i dakarbazyna metayodobenzilguanidina 1311.

12. Jaka jest prognoza dla złośliwego guza chromochłonnego?
W złośliwego guza chromochłonnego opisano 5-letnia przeżywalność 40-45% przypadków.

13. Jakie nowotwory przerzuty do nadnerczy?
W unaczynioną często zlokalizowane dwustronnej nadnerczy płuc przerzutów raka, piersi, żołądka, trzustki, jelita grubego i nerek, a także czerniaki i chłoniaki.

14. Jaka jest interpretacja kliniczna przerzutów do nadnerczy?
Ostre nadnerczy kryzysy są rzadkie. Jednakże, w 33% pacjentów występują wyrażone łagodny nadnerczy, które nie ma żadnych specyficznych objawów, a ponadto, że nie wystarcza kortyzolu ACTH w teście stymulacji (kortrosinom). Pacjenci często zauważyć poprawę stanu ogólnego powołania zastępczych fizjologicznych dawek niesteroidowych leków kortykosteroidów.

15. Jak należy interpretować przypadkowo odkrył nadnerczy powiększenie?
Niezbędne do zbadania stanu wydzielania hormonów i zainstalować oznaki nowotworu w gruczołach nadnerczy incidentalomas wzrostu. Określić zawartość aldosteronu i reniny w osoczu, testosteron i dehydroarypiprazol epiandrosterona sodu w surowicy, codziennie wydalanie kortyzolu, all-nililmindalnoy metadrenalina kwasu i katecholamin. Ocena wielkości guza jest najważniejszym parametrem złośliwej wielkości guza o mniej niż 6 cm rzadko złośliwych.

16. Co to ​​jest taktyka lekarza w wykrywaniu zwiększonej wielkości nadnerczy?
Dysfunctional guza> 6,0 cm wszystkie guzy wydzielające hormon musi być usunięte chirurgicznie. Niektórzy eksperci uważają za konieczne wycięcie guzów większych niż 4,5 cm mniejszy rozmiar guza, pacjenci powinni być ponowne badanie po 3-6 miesiącach, a następnie co roku, a wzrost guza lub zwiększenie produkcji hormonów są wysyłane do zabiegu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s