Gruczolak nadnerczy: objawy, leczenie, przyczyny, diagnostyka

Nadnercza są połączone narządy, które znajduje się w górnej części nerki w zaotrzewnowego ustnej. Nadnercza składają się z dwóch warstw: kora i rdzeń. Kora mózgu dominuje.

Gruczolaka nadnerczy jest łagodny nowotwór gruczołów wewnętrznych. Jednakże, pomimo faktu, że odnosi się do gruczolaka guzy łagodne mogą rozwijać się przez dłuższy czas w celu regeneracji i złośliwe (gruczolakorak). Ponadto, mogą one mieć negatywny wpływ na blisko położonych narządów wewnętrznych i zdrowia ludzkiego w ogóle.

Nadnerczy gruczolak jest powszechne, i można je znaleźć przez przypadek, głównie na badania jamy brzusznej. Biopsji jest bardzo rzadko, w szczególności, gdy guz jest niewielki i jednorodne pod względem wielkości (do 3 cm). W niektórych przypadkach, gruczolak może powodować zwiększone wydzielanie (produkcja) hormonu kortyzolu i aldosteronu, choć zazwyczaj, gruczolaki nadnerczy nie produkują hormony.

Rodzaje gruczolaków nadnerczy.

Gruczolaki nadnerczy są z kilku rodzajów: kory nadnerczy, pigmentu i onkotsitarnaya.

  1. Gruczolaka kory nadnerczy występuje większość innych typów gruczolaków i jest głównym hub-jak kapsuła. Czasami może być rozwój zwłóknienia i dizstroficheskie zmian, wzrost tkanki tłuszczowej, i tak dalej.
  2. Barwiona gruczolak jest dość rzadkie. W niektórych przypadkach, gruczolak pigmentu do wystąpienia zespołu Cushinga. W badaniu gruczolaka w badaniu TK może wizualizacji wysokiej gęstości promieniowania. Gruczolaki Wymiary pigment nie przekracza 2-3 cali
  3. Onkotsitarnaya gruczolak wygląd może przypominać inne rodzaje gruczolaków, choć sam w sobie jest dość rzadkie. Struktura tego typu sypkich gruczolaka składa się z dużych komórek. Stwardnienie ziarnistość jest ze względu na dużą liczbę komórek, mitochondria i jądrach komórkowych zawierających psevdovklyucheniya.

Przyczyny gruczolaka nadnercza.

Nadnercza pewne połączenie warstw korowych i rdzeniowych, i ten zestaw jest “dobra” podstawę do formowania gruczolaka. Kora nadnerczy jest odpowiedzialna za syntezę hormonów steroidowy produkujących czasami nadmierny.

Objawy gruczolaka nadnercza.

Objawy gruczolaka nadnercza zaczynają pojawiać się z powodu nadmiernej syntezy hormonów. Objawy tej choroby to zmiany hormonalne, manifestacją feminizacji mężczyzn i maskulinizacji u kobiet, rozwój otreoporoza. Ponadto, pacjent zaczyna gwałtownie przybierać na wadze może być nadciśnienie. Zasadniczo, obecność objawów wyrażona za pośrednictwem zestawu zespołów, które są spowodowane przez nadmiar hormonów nadnerczy wyczerpania. To jest zespół Cushinga (ze względu na zwiększoną syntezę kortyzolu), Prawo (zwiększone wydzielanie aldosteronu). Oprócz objawów choroby obejmują virilizing i feminizacji guza (spowodowane nasiloną syntezę androsteronu)

Leczenie gruczolaka nadnercza.

Na leczenie gruczolaka ciała powinny zostać zbadane, aby wykluczyć gruczolaka przysadki (mózgu). Gruczolaka nadnerczy rozpoznano natomiast lekarz obserwuje dynamikę, a następnie podjąć decyzję o zabiegu. W chirurgiczne leczenie gruczolaka nadnercza usunięto, a pacjent jest przewidziany kurs leczenia rehabilitacyjnego.

W większości przypadków łagodnych pacjentów nowotworowych odzyskać. Z zwyrodnienie gruczolaków w prognozowaniu złośliwości jest zazwyczaj niekorzystne, przetrwał do około 40% chorych.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s